Uygulama Geliştirmeyi Daha Demokratik Kılan GOMİX | Aklı Şahane

BlogBlog
O
Uygulama Geliştirmeyi Daha Demokratik Kılan GOMİX
2017-02-06 810 Görüntülenme

Uygulama Geliştirmeyi Daha Demokratik Kılan GOMİX

Gelişmiş web dünyasında bizlere beraberinde birçok yeni internet aracı sunuyor. bu araçlar sayasinde ptogramlama bilgisine sahip olmadan biw web sitesi ve kişisel blog yapmamız oldukça kolaylaşmıştır.
 Online geliştime platformu gomixde bu engelleri en az seviyeye indirmek herkezin dahada kolay uygulamalar /bot geliştirmesine sağlamak için hayata geçmiş online araçıdır.

STACKOVERFLOW  VE  TRELLO gomix prototoif hazırlama araçı  HyperDev de. Piyot edilmiş.platform ilk bakıldıgında çok karmaşık kodlar görünsede aslında programlamaya yeni başlıyanlar içinse ögrenme ve pratik yapma fırsatı sunuyor.


Bulut Tabanlı gomix aynı zamanda online kodlamayada izin veriyor

Programlamaya yeni başlıyanlar ve ögrenmek isteyenler vakit kaybettigi durumlarda olabiliyor. Gomix ile bür uygulama veya bot geliştime esnasında yaşanan ayarları yönetmek zorunda kalmıyoruz.
Server yönetimi ve bir versiyon kontrol sistemi bilgisi gerektirmeyen bulut altyapında çalışan örnek uygulamalarla karşılaşıyor istersenizde yeniden düzenleyebiliriz.uygulamlarla mixlenebilmektedir.

 

Gomix; Herokuya ve CodePen e baglı bir App store 
gomix gömülü kod sisteminde bulunan proje dosyaları front -end ve back -end olarak edilmiştir.
Node.js tabanlı server.js i front -end tarafından da HTML ,CSS ve medyaları sürükle bırakla ekleyebiliriz.
Bir başka özelligide birden fazla geliştiricinin aynı ayna aynı kod üzerinde çalışmasını mümkün kılan aynı zamanda kodlama özelligi bu özelliginide kullanmamız için projemize ait bonix linkini paylaşmaktır.

Komunite projeleri ve geliştirici forumunun yanı sıra Github desteği de sunan platformun bu özelliği sayesinde herhangi bir Github projesini import edebilir, Gomix’te oluşturulan projeleri de Github’a kolayca export edebilirsiniz.