Elektronik deriyle duygular canlanıyor. | Aklı Şahane Reklam Ajan

BlogBlog
O
Elektronik deriyle duygular canlanıyor.
2017-01-13 897 Görüntülenme

Elektronik deriyle duygular canlanıyor.

Duyguları sezebilen elektronik deri üretildi..
japonyada bulunan tokyo üniversitesi'nde bulunan araştırmacıları insanların duygularını tercüme edebilen yaratıcı  elektronik deri üretti.

E-deri aynı zamanda  insanların vücutdaki başka degişmeleride ölçülenebiliyor.
Tokyo üniversitesi araştırmalarını sürdüren prof.Takao Someya doktorlar elektronik deriden yapılmış eldivenle hastaların tümor kap hastalıgı vb. hastalıkların olup olmadıgını kontrol  edebilcegini ürettigi teknolojiyi açıklık getirdi.
Geçmişte üretilen elektronik derilerden daha çok gelişmiş son teknoloji ile tasarlanmış olan bu teknoloji en küçük ısıyı ve basınçı degişmeleri hissedebiliyor.dahada önemlisi yorumlayadabiliyor.
prof. Takao Someya bu teknolejiyi  15 yıl önce projeye başladıgını ve ilk zamanlarda düşlerinin robotlarla insanları birbirine dahada çok  hissettirecek bir aracı geliştirmek oldugunu açıkladı.
düşündügünüzde bir robotla elle temas kurdugunuzda robot size anlıyabiliyor.ona göre size tepkiler verebiliyor.
dönem süresinde bu hayalinde geliştigini e-deri teknolojinin sadece robotlarla sınır içinde kalmadıgını insanlar üzerindede çeşitli alanlarda yararlı olabilcegini fark yarattı.
insanlarda kalp krizinide  önleyebilir..
giyeceklere  yerleştirilecek elektronik derilerle insan vücudundaki değişimlerin daha yakından takip edilebileceğini Bu sayede kalp krizini önlenebilcek.
tokyo üniversitesi araştırmalarına devam eden bahsettigimiz özelliklerin  hepsi tam olarak geliştirilmedi  ancak en kısa zaman diliminde bunların tamamının başarmayı hedefleniyor..