600 milyon kullanıcıya ulaşan Instagram, Android’de ‘offline’ mod

BlogBlog
O
600 milyon kullanıcıya ulaşan Instagram, Android’de ‘offline’ moda geçiyor
2017-04-19 865 Görüntülenme

600 milyon kullanıcıya ulaşan Instagram, Android’de ‘offline’ moda geçiyor

Popüler fotoğraf paylaşım uygulaması instagram hakkında da yeni haberler paylaştı ve Instagram’ın mobil internet erişiminin kısıtlı olduğu coğrafyalarda büyüyeceğini gösterdi.

mobil internet erişiminin kısıtlı olduğu ülkeler için piyasaya sürülmüş ve son bir yılda 200 milyona ulaşmıştı. Facebook, benzer bir adımı Instagram için de atıyor ve Android uygulamasına çevrimdışı (offline) kullanım özelliğini getiriyor. 

 

Mobil internete bağlıymış gibi kullanın

Instagram’ın çevrimdışı özelliği kullanıcıların önceden yüklediği paylaşımları mobil bağlantı ihtiyacı olmadan görebilmesini sağlayacak. Çevrimiçi kullanımın tek özelliği bununla da sınırlı değil. Kullanıcılar gördüğü internete bağlı gibi içerik paylaşımı yapabilecek (elbette internete bağlandığı anda yayınlanacak). Daha önce yüklenmiş fotoğrafları/videoları beğenebilecek, içeriklere yorum yapabilcek Önceden görüntülenmiş profiller çevrimdışı modda görebilecek ve kullanıcıları takip etmekten vazgeçebilecek 

600 milyon kullanıcının yüzde 80’i ABD dışından

küresel büyümesine baktığımızda ise 600 milyon kullanıcıya eriştiği görüyoruz. Bu kullanıcıların yüzde 80’inin ABD dışında olduğu not ediliyor ve Instagram’ın çevrimiçi özelliğinin bu oranı daha da yukarılara çekeceğini söylemek mümkün.