Whatsapptan Gece Modu İle Fotoğraflarınız Daha Net! | Aklı Şahane

BlogBlog
O
Whatsapptan Gece Modu İle Fotoğraflarınız Daha Net!
2017-07-03 799 Görüntülenme

Whatsapptan Gece Modu İle Fotoğraflarınız Daha Net!

2014'te Facebook tarafından 21 milyar dolarla satın alınan, hikaye özelliğiyle instagramı ve snapchati geride bırakan,  en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcılarının karşısına yeni özelliklerle çıkmaya devam ediyor. En popüler mesajlaşma platformu Whatsapp, Samsung ve Apple’ın cihazlarında da son dönemde popüler hale gelen gece modu özelliğini kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor.
 

GECE MODU ÖZELLİĞİ İLE FOTOĞRAFLARINIZ DAHA NET

1,2 milyar kullanıcısı olan popüler mesajlaşma platformu, "Gece Modu" özelliğiyle kullanıcılarına farklı bir deneyim sunmaya hazırlanıyor.  Kullanıcılar, gece karanlığında gözü alan beyaz tonlarını karanlık tonlara çevirmeyi sağlayan bir yenilik bekliyordu ancak şirket şaşırtan bir adım attı.  WhatsApp’ın yayınlayacağı gece modu özelliği, bizlerin bildiği gece modu fonksiyonundan biraz farklı olacak. Standart gece moduna sahip uygulama ve cihazlar gece kullanıcıların gözünü alan beyaz renk tonunu tersine çevirerek görsel anlamda iyileştirmeler vaat ediyordu.

WhatsApp’ın sunmaya hazırlandığı bu özellikte ise gece çekilen fotoğraflar daha net çıkacak. Yani, gece ışıksız ortamda kötü çıkan fotoğrafların daha net çıkmasını sağlayacak bir özelliği kullanıcıları ile buluşturacak. Bunun yanı sıra, bu özellik ışığın az olduğu ortamlarda, yani gece görüntülü konuşma yapan kullanıcılarının en başlıca sorunu olan görüntü kalitesi sorununu da çözüme kavuşturmuş olacak. 


ANDROİD KULLANICILARI ŞİMDİLİK YARARLANAMAYACAK

Şimdilik iOS kullanıcılarına geleceği tahmin edilen bu mod, kısa bir süre sonrada Android kullanıcıları için de kullanılabilir olacak.