Instagramın Yeni Özelliğiyle Eski Hİkayelerinizi Hatıraya Dönüştü

BlogBlog
O
Instagramın Yeni Özelliğiyle Eski Hİkayelerinizi Hatıraya Dönüştürebileceksiniz!
08.11.2017 19:11:37 854 Görüntülenme

Instagramın Yeni Özelliğiyle Eski Hİkayelerinizi Hatıraya Dönüştürebileceksiniz!

Instagram, 24 saati geçen hikayelerinizi yeniden paylaşmanıza izin veren özelliğini duyurdu. Bunun için hikaye seçiminde galeri rulonuzun en derinine inebilirsiniz.

Snapchat her geçen gün evhamlı bir hal alırken  , en büyük rakibi Instagram gününü gün ediyor. Dünyaca  en popüler sosyal medya uygulaması Snapchat’ten aldığı özelliklere yenilerini katmaya devam ediyor. Şirket şimdi de hikayeler için yeni bir güncellemesini duyurdu. Güncelleme, 24 saati geçmiş hikaye fotoğrafı ve videolarınızı yeniden eklemenize izin veriyor. Bu sayede arka arkaya atılan hikayelerde bir bütünlük sağlanmış olacak.

Hikaye bölümüne 24 saatten daha eski bir fotoğraf veya video eklediğinizde, yeni bir tarih çıkartması eklenecek. Bu tarih çıkartması ile fotoğraf ve videolarınızın ne zaman çekildiğini gösterebilirsiniz. Hikaye bütünlüğü ile uyumun bozulmaması için bu tarihi istediğiniz gibi büyütebilir veya yerini değiştirebilirsiniz.

Snapchat’te Haziran 2016’dan beri var olan bu özellik, bundan sonra Instagram kullanıcıları için de bulunacak. Instagram’a hikayeler özelliğinin gelmesi, insanların Snapchatten uzaklaşmasına  neden oluyor. Çok daha kolay bir arayüzü bulunan ve çok daha fazla insanın yer aldığı Instagram, Snapchat’ten özelliklerini çaldığı yetmiyormuş gibi snpachat kullanıcılarını da kendisine çekmeyi başardı.