Instagrama Hashtag Takip etme özelliği geliyor! | Aklı Şahane Rek

BlogBlog
O
Instagrama Hashtag Takip etme özelliği geliyor!
11.11.2017 17:11:32 745 Görüntülenme

Instagrama Hashtag Takip etme özelliği geliyor!

Son zamanlarda sürekli yeni özellikler getiren Instagram, şimdi de kullanıcılarının hashtag'leri kolayca takip edebilmesi için yeni bir özellik üzerinde çalışıyor.

Facebook tarafından satın alınan ve sahibini geçecek kadar popüler olan Instagram, eski fotoğrafların hikaye olarak paylaşılabilmesini sağlayan son güncellemesinden sonra yeni bir özelliği test etmeye başladı. Pippa Akram adlı Twitter kullanıcısı Instagram'ın  hashtag takip etme özelliğini keşfederek takipçileriyle paylaştı. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, diğer kullanıcıları takip ettiği gibi hashtag'leri de takip edebilecek ve o hashtag'de yapılan paylaşımları arama yapma zahmetine girmeden görebilecekler.

 

 

 

Bilindiği üzere hashtag özelliğinin kullanıldığı en popüler sosyal ağ Twitter.  Ayrıca bu hashtag'ler TweetDeck ve Hootsuite gibi yardımcı uygulamalar sayesinde sürekli bir şekilde takip edilebiliyor.


Instagram'daki hashtag'ları takip etme özelliği de aynı şekilde çalışacak gibi gözüküyor. Bu özellik en çok  sosyal medya üzerinden reklam kampanyaları yürüten şirketler açısından da oldukça kullanışlı bir hal alacak gibi görünüyor.