Instagramdan Hayvanlara Şiddetle İlgili Paylaşımlara Sıkı Denetim

BlogBlog
O
Instagramdan Hayvanlara Şiddetle İlgili Paylaşımlara Sıkı Denetim!
05.12.2017 19:12:04 796 Görüntülenme

Instagramdan Hayvanlara Şiddetle İlgili Paylaşımlara Sıkı Denetim!

Instagram, fazla beğeni almak için doğal yaşama zarar veren kullanıcıları durdurmak için için bir etiket listesi oluşturdu ve bu etiketlere göre kullanıcılara uyarılarda bulunacak.

Eğer ünlü değilseniz, Instagram’da fazla beğeni almak için dikkat çekici şeyler yapmak zorundasınız. 
Instagram kullanıcılarının kolay yoldan beğeni almak için yaptığı şey ise hayvanlar ile fotoğraf yüklemek.

Evcil hayvanlarımız ile fotoğraf çekinmek kimi zaman eğlenceli olabilir. 
Muhtemelen evcil hayvan da bu durumdan memnun olacaktır. 
Fakat bu durum doğal hayattaki hayvanlar için geçerli değil.

Instagram, World Animal Protection (Dünya Hayvanları Koruma Örgütü) ile iş birliği yaparak  hayvan istismarı ve şiddeti konusunda kullanıcılarına uyarılarda bulunuyor.

Bunu doğal yaşamı korumak için oluşturduğu yeni bir etiket listesi ile gerçekleştirecek.

Yeni  pop-up (açılır pencere) uyarıları sayesinde Instagram kullanıcıları kaçak avlanma, doğa turizmi şirketleri, hayvanlara darp ve hayvan ticareti ağları hakkında ‘hayvanlara ve doğaya zararlı davranış’ uyarıları alacaklar. Böylece beğeni almak için doğaya zarar verilemeyecek.

Yeni uyarı sistemi, Instagram’ın intiharı önleme uyarıları ile benzer şekilde çalışmakta. Kullanıcılar ‘kara listedeki’ etiketlerden birini kullandıklarında Instagram, kullanıcıyı ‘hayvan istismarı’ konusunda uyaracak.


Dünya Hayvanları Koruma Örgütü, daha önce yaptığı açıklama ile Instagram’ın kullanıcı klavuzunda doğal hayvanların istismar edilmesi ile ilgili daha fazla bilgi bulunması ve kullanıcıların uyarılması gerektiğini belirtmişti.

Bu sayede örgüt, Instagram ile birlikte hazırladığı liste sayesinde kullanıcıların doğal yaşama zarar vermesinin bir nebze de olsa önüne geçebilecek. Doğal hayvanlara zarar verebileceğinin farkında olmayan kişiler ve bilerek hayvanlara işkence edip paylaşan kişiler  bu uyarılardan sonra selfie veya hikaye yüklerken,  iki kere düşüneceklerdir.