Instagramda Artık Hashtag Takip Etmek Mümkün! | Aklı Şahane Rekla

BlogBlog
O
Instagramda Artık Hashtag Takip Etmek Mümkün!
13.12.2017 17:12:54 746 Görüntülenme

Instagramda Artık Hashtag Takip Etmek Mümkün!

Dünyanın en popüler fotoğraf ve video paylaşım platformu haline gelen instagrama gelen  yeni güncelleme ile birlikte ilgi alanlarınıza dair hashtag takibi yapabilecekseniz.


İlk kez twitterda kullanılan ve sosyal mecralar üzerindeki tüm içerikleri etiketleyip kategorilendirmek ve arama üzerinden daha kolay bulunmasını kolaylaştırmak için geliştirilmiş bir sistem olan Hashtag, bugün birçok sosyal ağda kullanılıyor.

Kurulduğu andan itibaren hashtag desteğine sahip olan Instagram, son yayınladığı güncelleme ile beraber 'hashtag takip etme' özelliğini kullanıcılarına sundu.

Bu özellikten yararlanmak için, ilginizi çeken bir hashtag’i aratmanız ya da gördüğünüz bir paylaşımdaki hashtag’e tıklatmanız yeterli. 
Daha sonra, tıpkı herkese açık (public) hesaplarda olduğu gibi bir “takip et” seçeneği göreceksiniz. Bu seçeneğe dokunarak ilgi duyduğunuz konularda daha fazla hesap ve içerik keşfedebileceksiniz. Herhangi bir hashtag'i takip etmiş olan kullanıcılar, ana sayfaları üzerinde o hashtag ile paylaşılmış olan popüler fotoğraf ve video gönderilerininin yanı sıra en son hikayeleri de akışları içerisinde görecekler. 

Eğer hesabınız gizliyse, takip ettiğiniz hashtag'ler sadece sizin hesabınızı takip edenler tarafından görülebilecek.