Açık Hava (Outdoor) Reklamları | Aklı Şahane Reklam Ajansı, Krea

BlogBlog
O
Açık Hava (Outdoor) Reklamları
02.05.2018 10:05:57 49591 Görüntülenme

Açık Hava (Outdoor) Reklamları

Açık hava reklamları, hedef kitlenin günlük  her zaman yapılan iş ve eylemler içerisinde gördüğü reklamları hedef kitlelere aracısız ulaştırabillip bilinç altında yer edindirebilmek, bilinen marka sahibi olmak isteyen firmalar tarafından tercih edilir. Bina giydirme, bilboard- totem,  otobüs duraklarında, mağazalar  görülen afişler  kadar geniş bir alanda uygulanan açık hava reklamları günümüzde oldukça hızlı bir şekilde  gelişmiş ve günlük yaşantımızda yer ediniz hale gelmiştir.  Açık hava reklamları uygun şartlarda uygulanmadıkları zaman hem firmanın imajını hem de şehrin çehresini olumsuz olarak etkileyebilmektedir.    Aklı Şahane, Ankara Reklam Ajansı, Ankara Reklam Ajansları olarak markanızı analiz edip, açık hava (outdoor) reklamlarınızı en iyi şekilde yapmaktadır.
 

Açık Hava Reklamları Kullanım Alanları

Açık hava reklamcılığında (Outdoor Reklam) kullanılan çok farklı mecra bulunmaktadır. Bunlar arasında pek profesyonel olmayan ilan asma, grafiti çalışmaları, kalabalık noktalara pankart asma gibi yöntemler olsa da pek tercih edilmektedir.  Profesyonel anlamda kullanılan açık hava reklam alanları bunlardan çok daha farklıdır. En yaygın olarak kullanılan açık hava reklam alanları billboardlar (totemler) ve otobüs duraklarıdır.  Bina giydirmeleri ise oldukça prestijli açık hava reklamları arasında yer almakta olmaktadır.  Şehirlerin yüksek binalarında bulunan ışıklı reklamlar, araç giydirme çalışmaları da farklı uygulamalarda karşımıza çıkan açık hava reklam alanları arasında yer almaktadır.

Outdoor reklamlarının  kullanım nedenlerine gelecek olursak  ; her gün milyonlarca kişi sokaklardan geçmektedir.  Otobüs, metro, tren, tramvay gibi toplu taşıma araçlarında da yaygın olarak açık hava reklamları kullanılmaktadır.    Bindiğiniz otobüste, sokak duvarında her yerde siz farketmeden reklamlar bilinç altınıza aşılanmaktadır. 

Açık Hava Reklamları Kullanım Alanları

Gün geçtikçe sokaklar kalabalıklaşmakta ve her geçen gün daha da fazla insan sokaklarda vakit geçirmektedir, bir yerden biryere gitmek için bile olsa.  Bu sonsuz döngü içinde yepyeni bir  Açık Hava Reklamları ulaşmak istediğiniz hedef kitlenize zaman ve mekana bağlı kalmaksızın ulaşmanızı sağlıyor. Sizin için ve ulaşılabilir hedefleriniz için sokaklarda hareketli reklamlar oldukça önemlidir. Sokaktaki reklamlar mükemmel tasarım ve yaratıcılıkla   yapılırsa oldukça akılda kalıcı olacaktır.  Özellikle kullanılacak sloganın iyi belirlenmesi ve her bireye hitap etmesi gerekmekte, ve tasarım açısından   kullanılacak renk ve fontların göz yormayacak şekilde hazırlanmasına dikkat edilmelidir.   

Uzmanından Destek Alın

Aklı Şahane, Ankara Reklam Ajansı, Ankara Reklam Ajansları olarak markanızı çok iyi analiz edip, açık hava (outdoor) reklamlarınızı en iyi şekilde yapmaktayız.  

İster Sokaklar da, ister Metro istasyonlarında siz nerede isterseniz  orası sizin için bir reklam alanı olacaktır. Açık hava reklamları kârlı ve hızlı geri dönüş alabileceğiniz en iyi tercihlerden biridir.

Bizimle Açık Hava Reklamları  için çalışmak isterseniz burdaki iletişim formunu doldurmanız yeterlidir